Orbán: Matolcsy és Szijjártó a keleti nyitás atyamesterei
A kormányfő szerint a magyaroknak a turizmus a hazaszeretet kifejezésének egyik formája.
A kormányfő szerint a magyaroknak a turizmus a hazaszeretet kifejezésének egyik formája.
Nem egyértelmű a siker.
Június végéig kérnek a britek haladékot a Brexit-tárgyalásokra; egyre nagyobb bukás a kormány keleti nyitás politikája; nagy személyi változások indultak a TV2-nél. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A keleti nyitás meghirdetése óta soha nem ment olyan kevés magyar áru Keletre, vagy egyáltalán az EU-n kívülre, mint 2018-ban. Ázsiába a magyar export mindössze 5,09 százaléka került, ami euró értékben is csökkenés 2017-hez képest. Akadtak azért szép sikerek, a lesothói export 19 ezer százalékkal nőtt, így már elérte a 11 millió forintot.
Siker, siker, siker, Szijjártó Péter diadalittasan számolt be a magyar-laoszi külgazdasági sikerekről, de a számok alapján enyhe túlzás a keleti nyitás áttöréséről beszélni.
A magyar miniszterelnök folyamatosan ajnározza, valósággal dicsőíti a török elnököt, ugyanakkor nincs nyoma annak, hogy fenntartásait a török elnyomó rendszerrel kapcsolatban akár csak diplomatikusan szóba hozná. Vélemény.
Néhány évig maradhat fenn az évi 4 százalékos gazdasági növekedést segítő konjunktúra, egyebek között erről beszélt Bajnai-kormány pénzügyminisztere a Vasárnapi Híreknek adott interjúban.
Elena Tsvetkova, vagyis Léna korábban a moszkvai magyar vízumközpontot vezette.
Bár Szijjártó Péter soha nem vallaná be, a Magyar Nemzeti Kereskedőház nem tartozik a legnagyobb sikertörténetek közé. A cég és az exportfejlesztési struktúra most átalakul – de ez nem a kudarc beismerése, csak a "nemzetközi trendekhez alkalmazkodás" –, azonban sok a kérdőjel. Annyi biztos, ez sem lesz Mészáros Lőrinctől nagyon távol. Átnéztük a friss beszámolókat és felidézünk néhány csúfos történetet a Kereskedőház eddigi éveiből.
Olyan közbeszerzési szabályokat hoztak az új vasúti beruházással kapcsolatban, amilyenek Európában még nem voltak.
A magyar exportnak kis hányadát adták csak a kereskedőházakon keresztül összehozott bizniszek.
Nem aratott osztatlan sikert a pekingi kormány 16+1 programja, amelynek a keretében kelet-közép-európai országokban indítanak beruházásokat, és amelynek a csúcstalálkozóját hétfőn tartják Budapesten. Magyarország persze ebben is kivétel.
Azerbajdzsáni lapokban lehet arról olvasni, hogy októberben ismét Magyarországra látogat az azerbajdzsáni elnök. Ahogy Putyin, ő is Orbán Viktor állandó partnerévé vált.
Fékezhetetlenül növekszik a veszélyes adósság, miközben lassul a gazdaság növekedése – emiatt bünteti az egyik nagy hitelminősítő az ázsiai nagyhatalmat.
A NER-nek a mai napig nem sikerült tisztáznia, pontosan miért kell nukleáris egyezményt kötni az iszlamista köztársasággal. Vélemény.
Borsodchem, Huawei, buszgyár, ezek az üzletek létrejöttek. De bukott a reptér, a légitársaság, a gyorsvasút, a citromsavgyárak, a napelemgyár és sok más.
Szalag, taps, zászlólengetés is volt a csepeli Szabadkikötőben az első kínai teherszállító vonat megérkezésekor. A kormány és a kínaiak reménye szerint ez egy fellendülő kapcsolat kezdete.
"A helyi belügyekről a Fülöp-szigetek állampolgárainak kell dönteniük. Együttműködni jöttünk, nem beavatkozni" - mondta Szijjártó Péter Manilában, a véreskezű Rodrigo Duterte vendégeként. Szavai alapján a kínos találkozó nem sok eredménnyel járt.